2024. jan. 30.

(EuRopean Community Action Scheme for the Mobility of University Students)

Az Európai Unió 1987-ben indította el ezt a hallgatói mobilitási programot. 2014 januárjától Erasmus+ néven fut, és az Európai Unió által meghirdetett programok összessége alkotja, amelyek az oktatás, a sport, a diákmunka és a képzésfejlesztés területeire irányulnak. A mobilitás-élmény azért egyedülálló, mert lehetőséget biztosít a résztvevők számára, hogy szociális tanulás és kulturális eszmecsere céljából induljanak útnak. A kezdeményezés nemcsak a diákokra korlátozódik, hanem a felsőoktatási intézményekben dolgozók és oktatók bevonására is tartalmaz speciális programokat. Az Erasmus+ a nemzetköziesítési tendencia folytatását elősegítő hajtóerő, amelyet a Pécsi Tudományegyetem egyes egységei - köztük a Természettudományi Kar - nagyra értékelnek.

Fedezze fel a Karunk által kínált különböző csereprogramokat!

Erasmus Tanulmányi Csereprogram

Erasmus Gyakornoki Mobilitási Program