Forrás: Wildpixel - Getty Images

2024. febr. 26.

Pályázat

2024. január 30., 14:32  •  február 26., 7:58

Pályázati felhívás Erasmus+ hallgatói szakmai gyakorlat mobilitási ösztöndíjakra a 2023/2024-es tanévben

erasmuspályázat hallgatóknak

A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara pályázatot ír ki a 2023/2024-es tanévben Erasmus+ hallgatói szakmai gyakorlat mobilitási programban való részvételre

A pályázat célja:

A gyakorlat egy másik programországban található vállalkozásnál, szervezetnél eltöltött időszak. Célja, hogy segítséget nyújtson a közösségi munkaerőpiacon szükséges készségek elsajátításához és a fogadó ország gazdasági és társadalmi kultúrájának a megértéséhez. A fogadó vállalkozás a munkaerőpiacon vagy az oktatás, képzés vagy az ifjúság területén aktív privát vagy közintézmény lehet, Nemzeti Irodák és EU-szervek kivételével.

Az Erasmus+ program keretében a pályázaton nyertes hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy a programország egyetemein, szakmai szervezeteinél, non-profit szervezeteinél szakmai gyakorlatot teljesítsenek. A mobilitás célja szakos tanulmányokkal egybekötött szakmai gyakorlat lehet.
A mobilitás csak akkor valósulhat meg, ha a külföldi szakmai gyakorlatot a küldő intézmény elfogadja és azt a hallgató itthoni előmenetelébe (a PTE-s kreditszámokon) beszámítja és/vagy Diploma Supplementet állít ki.

Az Erasmus+ program keretében külföldön teljesítő hallgatók itthon is beiratkoznak, aktív hallgatói státuszt létesítenek, esetleges itthoni tandíjukat kifizetik és rendes ösztöndíjukat a külföldi tartózkodás idejére is megkapják.

A szakmai gyakorlat mobilitás időtartama: min. 63 nap – max. 90 nap (3 hónap)

A szakmai gyakorlat ledolgozandó heti óraszáma: min. 30 óra/hét

A szakmai gyakorlat megvalósulásának ideje: 2024.03.01. - 2024.07.31.

Ösztöndíj pénzneme: FORINT

Ki nyújthat be pályázatot?

Általános részvételi feltételek:

• a hallgató magyar állampolgár, vagy oklevélszerzésre irányuló tanulmányokat folytat az intézményben;
  • abban a félévben, amelyben a mobilitás megvalósul, aktív hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni a PTE-n; a diploma nem szerezhető meg a mobilitási időszak befejezése előtt,
  • diplomaszerzést követő szakmai gyakorlatra nincs lehetőség,
  • a hallgató nyelvi kompetenciáinak ellenőrzése megtörténik az Európai Bizottság által elvárt módon (on-line felmérés a kiválasztás után, illetve a hazaérkezés után)
  • megfelel a karon meghirdetett pályázati követelményeknek

A pályázat benyújtásának határideje és módja:

A pályázat beadásának határideje: 2024.05.15. délután 15:00 órája a mobility online felületén.

A pályázatról bővebb információt a kari koordinátor ad, e-mail: erasmus.

Pályázati kiírás

A hiányos, feltételeknek nem megfelelő vagy határidő után érkező pályázatokat nem áll módunkban elfogadni.

Sikeres pályázást kívánunk!