lila oldat lombik
Forrás: https://rhochi.org/purple-glass-flask-in-blue-research-chemistry-science-banner-laboratory-background/

2024. márc. 8.

Analitikai és Környezeti Kémia Tanszék oktatása és kutatása

angol zászlóÜdvözöljük a Pécsi Tudományegyetem Analitikai és Környezeti Kémia Tanszékének honlapján!

A tanszék munkatársai

A PTE TTK Analitikai és Környezeti Kémia Tanszék a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karán működik 1996 óta.

Oktatás

Oktatási feladatai közé tartozik a Természettudományi Kar és az Általános Orvostudományi Kar szakjai számára, az Általános Orvostudományi Kar Bioanalitikai Intézetével közösen, az analitikai kémia, műszeres analitika, kemometria, környezeti kémia, bioanalitika, valamint számos más kötelezően és szabadon választható kurzus oktatásának biztosítása.

Analitikai kémia I. ea.

Analitikai kémia II. ea.

Analitikai kémia III. ea.

Kutatás

A kutatási területek a modern elválasztástechnikai módszerek fejlesztése, a környezeti kémiai alkalmazások, a bioanalitika alkalmazása témakörökhöz csoportosíthatók. A tanszéken folyó kutatásokról részletesebben olvashat az itt működő kutatócsoport oldalán:

HUN-REN-PTE Molekuláris Kölcsönhatások az Elválasztástudományban Kutatócsoport

A rendelkezésre álló nagyműszerekkel nemzetközi szintű oktatási és kutatási feladatokat lát el európai szintű és hazai konzorciumokban és pályázatokban.

Az Analitikai Kémia Tanszék oktatói részt vesznek a Pécsi Tudományegyetem Kémia Doktori Iskolája keretében folyó PhD képzésben.