FeSO4
Forrás: https://www.reddit.com/r/crystalgrowing/comments/n12coj/iron_ii_sulfate_crystals_grown_with_the_addition/

2024. márc. 8.

Általános és Szervetlen Kémia Tanszék

angol zászlóÜdvözöljük a Pécsi Tudományegyetem Általános és Szervetlen Kémia Tanszékének honlapján!

A tanszék munkatársai

Az Általános és Szervetlen Kémia Tanszék részt vesz mind a Kémia alapszak (’BSc’), mind a Vegyész mesterszak (’MSc’) képzésben, Kémiatanár (’MA’), továbbá a Biológus BSc, Környezettudomány BSc és Földtudomány BSc szakos hallgatók oktatásában.

A tanszék kutatómunkája átmenetifém-komplexek szintézisére, jellemzésére, katalitikus (szintetikus) alkalmazására; valamint szervetlen kémiai reakciók kinetikai vizsgálatára terjed ki. A tanszéken folyó kutatásokról részletesebben olvashat az itt működő kutatócsoportok oldalain:

HUN-REN-PTE Szelektív Kémiai Szintézisek Kutatócsoport

Reakciókinetika Kutatócsoport

Az Általános és Szervetlen Kémia Tanszék meghatározó szerepet vállal a kémia népszerűsítésében, valamint a fiatalok (általános és középiskolások) tehetséggondozásában, a különböző szintű versenyek szervezésében és megrendezésében, a fiatal tehetségek versenyekre történő felkészítésében.