Díjátadó Ünnepség

2020. október 19., 8:33

A Természettudományi Kar 2020. október 12. napján megrendezett Díjátadó Ünnepségén több elismerés is átadásra került.

Az okleveleket Dr. Horváth Attila, a TTK dékánja adta át a Vargha Damján Konferenciateremben tartott Díjátadó Ünnepség keretében.

Dékáni Elismerő Oklevél

A Természettudományi Kar dékánja Elismerő Oklevelet adományozott a PTE Szentágothai Kutatóközpont Virológiai Kutatócsoportjának női tagjai részére a koronavírus járvány idején végzett kitartó, kiemelkedő és példamutató munkájuk elismeréseként.

A Kutatócsoportjának hölgy tagjai:

Földes Fanni, Dr. Kuczmog Anett, Lanszki Zsófia, Madai Mónika, Papp Henrietta, Zana Brigitta, Aracs Noémi és Zeghbib Safia. Dr. Németh Viktória, Szarka Zsanett, Horváth Szabina.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj

Az oktatásért felelős miniszter nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz - tanévenként - a felsőoktatási intézmények kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatói részére.

A korábbi eredmények és a kutatási terv alapján Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesült 10 hallgatónk:

• Baditz Máté, fizika-matematika tanár szak
  • Jenei Laura Barbara, vegyész mesterszak
  • Kutyáncsánin Damir, biológus mesterszak
  • Patyi Gábor, vegyész mesterszak
  • Varga András, edző alapszak
  • Zugó Alexandra, vegyész mesterszak
  • Kertai Bendegúz, testnevelő-történelem tanár szak
  • Szigeti Brigitta, biológia alapszak
  • Góra Valér, biológus mesterszak
  • Hábel Anna Mária, biológia-kémia tanár szak

Szabadfi Krisztina Tehetséggondozó Program - TÁLENTUM ösztöndíj

A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar tanévkezdéskor Tálentum ösztöndíj pályázatot ír ki azzal a céllal, hogy a tanulmányaikat megkezdő tehetséges hallgatók már az első félévben is részesülhessenek ösztöndíjban. A Kar Szabadfi Krisztina tehetséggondozó programja keretében kiírt TÁLENTUM ösztöndíjat karunk három hallgatója nyerte el:

• Berényi Lili, földrajz alapszak
  • Harmat Máté, biológus mesterszak
  • Storcz Júlia Ágnes, biológia alapszak

Az elismerésekhez és elnyert ösztöndíjakhoz ezúton is gratulálunk, további sikeres kutatómunkát kívánunk!