Litz József gyászhír

2024. február 14., 14:47  •  február 15., 8:33

Elhunyt Dr. Litz József

nekrológ

Életének 89. évében elhunyt Dr. Litz József nyugdíjas főiskolai docens, a PTE TTK Fizikai Intézet volt tanszékvezetője.

Fájdalommal tudatjuk, hogy Dr. Litz József nyugdíjas főiskolai docens, a PTE TTK Fizikai Intézet volt vezető oktatója életének 89. évében elhunyt. Dr. Litz József 1960-1998 között tanított a PTE jogelőd intézményeiben, a Pécsi Pedagógiai Főiskolán, a Pécsi Tanárképző Főiskolán, majd a Janus Pannonius Tudományegyetemen. 1974-1982 között a Fizika Tanszék vezetője volt. Több, a felsőoktatásban a mai napig használt egyetemi tankönyv és tankönyvsorozat szerzője és egyben alkotószerkesztője is volt (Elektromosságtan és mágnességtan, Fizika I-III, A fizikai alapjai stb). Tanítványai, kollégái mélyen tisztelték, szerették. Hosszú tanári pályája maradandó nyomot hagyott a magyar fizikatanításban. Munkájában rendkívül példamutató és igényes volt. Tanári munkájáért számos elismerésben részesült, ezek közül kiemelkedik a Miniszteri Dicséret (1978), az Év publikációja (2005) díj, a Marx György Felsőoktatási Díj (2022) és a PTE Aranyjelvény (2022).

Drága Tanár Úr! Sohasem felejtünk el, emlékedet megőrizzük!

A Fizikai Intézet munkatársai