wl day

2023. március 14., 10:17  •  április 19., 13:44

Mozdulnod kell! - Fitness, Sport és Családi Nap a PTE Természettudományi Karán

sport

A PTE Természettudományi Kar Sporttudományi és Testnevelési Intézete 2023. április 22-én, a Rekreáció Világnapja alkalmából egy jó hangulatú, örömteli, élményekben gazdag programot kínál kicsiktől-nagyokig, az egész család számára a hagyományteremtő céllal megrendezett I. World Leasure DAY-en!

Óvodásoktól a nagyszülőkig, közel 40 féle programmal várjuk az érdeklődőket, akik szívesen próbálnának ki különböző szabadtéri, beltéri, és vizes sportágakat, szabadidős játékokat magasan képzett oktatók és a kar hallgatóinak vezetésével, vagy szívesen mérnék fel aktuális egészségi állapotukat fittségi mérésekkel. A családi napon az érdeklődők workshopok keretén belül, interaktív beszélgetések formájában kaphatnak információkat és gyakorlati tanácsokat az egészséges életmóddal kapcsolatban.

• Kapunyitás és regisztráció: 9 órától
  • Megnyitó: 9:30 (PTE Ifjúság úti Sportcsarnok)

- A rendezvényt megnyitja Dr. Wilhelm Márta egyetemi tanár
- Beszédet mond: Dr. Bánhidi Miklós egyetemi docens
- Közös táncra invitálunk gyerekeket, felnőtteket, időseket egyaránt a Dancelebration tánckihívásban.

• Programok: 10 – 16 óra között

Ízelítőül:

• Gyerekprogramok (sport-játék-exatlon, arcfestés, állatsimogató, aszfaltrajzolás)
  • Outdoor rekreációs foglalkozások (íjászat, petanque, tájfutás, nordic walking)
  • Csoportos fitness foglalkozások (TRX, kangoo, sup jóga, gymstick) és tánc foglalkozások
  • Gördülős és ütős sportok, labdajátékok (teqball, ügyességi pályák)
  • Fittségi állapotfelmérés, életmód workshopok (testösszetétel-, légzésfunkció vizsgálat)
WL DAY plakát

A TTK Campus térképe

A rendezvény fővédnöke: Demjén Ferenc, Kossuth-díjas énekes, zeneszerző.

A program gyerekek számára INGYENES (18 éves korig), felnőtteknek a belépő díja 2.000 Ft/fő, melyből 500 Ft étkezésre beváltható.

A programból befolyó összeggel a Szabadidős Világszervezet (World Leisure Organization) azon törekvését támogatjuk, melynek fő célja a fizikai rekreáció népszerűsítése, mely nélkülözhetetlen az egészséges, boldog, teljes élet eléréséhez.

Helyszín: PTE Természettudományi Kar Sporttudományi és Testnevelési Intézet, PTE Papp Gábor Sportcsarnok, 7624 Pécs, Ifjúság útja 6.

Eseményünk regisztráció-köteles:

Programjainkra REGISZTRÁLNI az alábbi LINKEN lehetséges.

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

Támogatók:

• World Leisure Organization