2021. dec. 10.

2016. szeptember 1. - 2017. június 30.

A program címe: A tehetséges hallgatók XXXIII. OTDK-n történő részvételének támogatása

A kari projekt címe: A PTE TTK hallgatók XXXIII. OTDK-án történő részvételének támogatása

A projekt időszaka: 2016. szeptember 1. - 2017. június 30.

A pályázat azonosítója: NTP-OTDKR-16-0023

Nemzeti Tehetség Program logó

A XXXIII. OTDK nevezési időszakában a PTE TTK különböző szakterületein TDK munkát végző hallgatók a 2015-16-es tanév tavaszi, valamint a 2016-17-es tanév őszi szemeszterében megrendezett intézeti helyi fordulókon vettek részt. A kar 5 intézetének helyi fordulói alapján 72 dolgozat került bemutatásra, ez a többszerzős pályamunkák alapján 76 diákköri hallgató részvételét jelentette. A TDK tehetséggondozásban több mint 50 oktató, kutató vett részt, mint témavezető vagy társ témavezető.

A helyi fordulókat követően egyrészt a regisztrációs határidőig a dolgozatok javítása, véglegesítése, valamint a regisztráció valósult meg. A helyi fordulókon bemutatott dolgozatok közül a zsűrik javaslatai alapján 60 fő, 57 dolgozattal nevezett az OTDK-ra. A regisztrációt követően az érintett szekciók időpontjáig a témavezetők irányításával a hallgatók prezentációs felkészülése zajlott.

A bemutatott dolgozatok 6 különböző szekciót érintettek, melyek közül a legtöbb pályamunka a Biológia (38%), a Testnevelés és Sporttudományi (29%), valamint a Fizika, Földtudományok és Matematika (27%) Szekcióban került bemutatásra. Ebben az évben karunkról 2 pályamunkát mutattak be a Kémiai és Vegyipari Szekcióban, valamint 1-1 dolgozatot az Informatika és a Műszaki Tudományok Szekcióban.

Összességében a nevezett 56 dolgozatból 26, azaz a pályamunkák 46%-a ért el helyezést, illetve különdíjat. Hallgatóink 4 első, 8 második, 3 harmadik helyezést értek el, valamint 11 pályamunka különdíjban részesült.

Az OTDT Pro Sciencia kitüntetését Deme Judit MSc hallgató, a Biológia Szekcióban kapott I. helyezése alapján nyerte meg.

A tudományos diákköri tehetséggondozásban és a TDK szervezésében elért eredményi alapján Dr. Atlasz Tamás egyetemi docens nyerte el az OTDT Mestertanár Aranyérem kitüntetését.

EMET és EMMI logók