2021. dec. 10.

2014. november 1. - 2015. június 30.

A program címe: A tehetséges hallgatók XXXII. OTDK-n történő részvételének támogatása

A kari projekt címe: A PTE TTK hallgatók XXXII. OTDK-án történő részvételének támogatása

A projekt időszaka: 2014. november 1. - 2015. június 30.

A pályázat azonosítója: NTP-OTDKR-14-0009

Nemzeti Tehetség Program logó

A pályázati program a PTE TTK szakterületein eredményes TDK munkát végző, a 2013-14-es tanév tavaszi, s a 2014-15 tanév őszi szemeszterében megrendezett házi fordulókon javasolt, valamint az OTDT központi nevezési feltételeinek megfelelő, országos fordulóra sikeresen nevezett pályamunkák regisztrációs díjainak, valamint az egyes szekciókban történő hallgatói és oktatói részvételt támogatta. 97 diákköri hallgató munkája alapján a PTE TTK 89 dolgozattal 6 különböző szekcióban vett részt.

A kar 5 intézetének helyi fordulói alapján 105 dolgozat került bemutatásra, ez a többszerzős pályamunkák alapján 114 diákköri hallgató részvételét jelentette. A TDK tehetséggondozásban több mint 90 oktató, kutató vett részt, mint témavezető vagy társ témavezető.

A bemutatott dolgozatok 6 különböző szekciót érintettek, melyek közül a legtöbb pályamunka a Biológia (31%), a Testnevelés és Sporttudományi (26%), a Fizika, Földtudományok és Matematika (21%), valamint a Kémiai és Vegyipari (15%) Szekcióban került bemutatásra. A karról 3 pályamunkát mutattak be az Informatika (3%) és a Tanulás- és Tanításmódszertani-Tudástechnológiai Szekcióban (3%) is.

Összességében a PTE TTK-ról nevezett 89 dolgozatból 37, azaz a pályamunkák 42%-a ért el helyezést, illetve különdíjat. Hallgatóink 10 első, 9 második, 4 harmadik helyezést értek el, valamint 14 pályamunka különdíjban részesült.

EMET, EMMI, OFI logók