nyílt nap
Forrás: Csortos Szabolcs

Frissítve

2023. jan. 19.

Rendezvény

2023. január 19., 11:33  •  14:48

Teltházas nyílt napot rendezett a Kar

felvételioktatás

Idén is több száz érdeklődő látogatott el karunk nyílt napjára a Szentágothai Kutatóközpontba január 17-én.

A délelőtt folyamán az aulában, kiállítói standoknál fogadták az érdeklődőket karunk munkatársai és hallgatói, a PTE Táncegyüttes, a StuDev hallgatói szervezet és a PTE Támogató Szolgálat képviselői mellett, a Soft Flow Kft., a Pécsi Sörfőzde és a PTE Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet jelenléte is színesítette a kínálatot. 11 órára „teljesen megtelt” a Kutatóközpont nagyelőadója, talán még soha ennyi diák és szülő nem látogatott el hozzánk, közel 450 vendéget köszönthettünk.

Dr. Atlasz Tamás dékáni megbízott köszöntőjével és a kar bemutatásával indult a központi program, amit Heisenberger Zsolt beiskolázási információi követtek, majd a TTK Hallgatói Önkormányzat nevében Kalocsai Nóra beszélt az egyetemi diákéletről. A központi program zárásaként Dr. Ősz Katalin oktatási dékánhelyettes kívánt sikeres felvételit a diákoknak.

Déltől indultak az intézeti programok, ahol különböző helyszíneken tudományáganként folytatódott a bemutatkozás.

A Biológiai Intézet a „kavicsban” maradt és Dr. Gábriel Róbert intézetigazgató köszöntötte a mintegy 100 főnyi érdeklődőt, röviden bemutatva az intézet felépítését. Ezt követően a program – Lanszki Zsófia előadásában – a kutatási spektrumuk bemutatásával folytatódott, szó volt az ökológiai kutatások fontosságáról, a növényélettani kutatásokról, valamint a hallgatóink előtt álló nemzetközi tanulási, kutatási lehetőségekről. A tudományág iránt érdeklődők azt is megtudhatták, milyen a biológus hallgató élete a PTE TTK-n. Az intézeti törzsprogram részeként Dr. Jakab Ferenc innovációs rektorhelyettes köszöntötte a hallgatókat. Bemutatkozott a Nemzeti Tudósképző Akadémia (Tari Enikő), majd a program ezután kisebb csoportokban folytatódott tovább több kollégánk vezetésével.

A Fizikai Intézet képzései iránt érdeklődők már a standon betekinthettek a „kézzel fogható fizika” világába, majd a délutáni program során Dr. Pálfalvi Lászlótól információt kaptak a hallgatóbarát képzési szerkezetről, az intézet meghatározó nemzetközi szerepéről a jelenkor fizikájában, az extra ösztöndíj és egyéni karrier-fejlesztési lehetőségekről – hallgatói szemmel is. Luis Nasi demonstrálásában látványos kísérleteket tekinthettek meg a diákok. A programot – 12 fő érdeklődővel, akik a program végéig kommunikatívak voltak – a világszínvonalú nagy intenzitású terahertzes laboratórium látogatása (Krizsán Gergő) zárta.

A Földrajzi és Földtudományi Intézet idén is színes és változatos programot kínált a kb. 25 főnyi érdeklődőnek. Kiderült, hogy mire jó a geográfus diploma, hogy milyen sokszínű a képzési kínálatuk (Dr. Pirisi Gábor). Dr. Sebe Krisztina jóvoltából egy rövid földtanos tárlatvezetésen ismerhették meg a „baranyai” dínókat és mamutokat, digitális terepasztalon válhatott bárki felszínformáló erővé Dr. Varga Gáborral és a GIS világából is ízelítőt kaphattak Dr. Gyenizse Pétertől.

A Kémiai Intézet képzései iránt érdeklődők – mintegy 12 fő – bepillantást kaptak a vegyész élet rejtelmeibe, megtudhatták, hogy mit kínál a Kémia BSc képzésünk (Dr. Ősz Katalin). Kollégáink (Dr. Kégl Tímea, Mikle Gábor, Papp Tamara) látványos kísérletekkel fogadták őket a Szentágothai Kutatóközpont laboratóriumában. Ezt követően pedig bemutatkozott a Soft Flow Kft. és az Alkalmazott Molekuláris Tudományok Külső Tanszék (Dr. Czéh Árpád).

A Matematikai és Informatikai Intézet idei rendkívül színes programjában fontos információkat osztott meg a kereseti és elhelyezkedési lehetőségekről a mintegy 90 főnyi érdeklődőnek és bemutatkoztak az intézetben elérhető képzések (Dr. Pap Margit, Dr. Jenei Sándor, Dr. Lendvai Tamás, Dr. Tóth László, Jenák Ildikó). Ezután több témakörben és több helyszínen folytatódott a program: Dr. Ruff Jánossal betekinthettek a kártyajátékok „kulisszái mögé”, Dr. Hetesi Zsoltról kiderült, hogy „sosem használta a Pitagorasz-tételt” és Dr. Zentai Norberttel fény derült az emberi mozgások vezérelhetőségére is. A legtöbb érdeklődő a StuDev hallgatói szervezet bemutatkozásán, valamint VR bemutatón gyűlt össze, ahol felhasználói és fejlesztői oldalról is megismerhették a VR szemüvegekben rejlő lehetőségeket.

A TTK sporttudományi képzései és azok speciális jellemzői részletes bemutatása (Dr. Prisztóka Gyöngyvér, Dr. Váczi Márk) után a Sporttudományi és Testnevelési Intézet vendégei (170 fő) rövid campus bejárást követően a Papp Gábor Sportcsarnokban ismerkedhettek meg különböző sportjátékokkal, rekreációs sportokkal és zenés, táncos mozgásformákkal, melyeket kedvük szerint ki is próbálhattak. Az intézeti programok lebonyolításában több, mint 20 kollégánk, valamint hallgatónk vett részt, az egyes programok koordinátorai: Dr. Atlasz Tamás, Cselkó Alexandra, Kordé Emese, Dr. Németh Zsolt, Dr. Prisztóka Gyöngyvér, Dr. Tóth Ákos, Dr. Tóvári Ferenc, Dr. Váczi Márk.

nyílt nap

Rendezvényünk magas színvonalon való megvalósításához mintegy 20 fő HÖK-ös/hallgatói segítő járult hozzá, akik lelkiismeretesen és megbízhatóan teljesítették a rájuk bízott feladatokat: a regisztrációtól, az útbaigazításon és standos szereplőkön át, az előadókban való technikai segítségnyújtásig! A Tanulmányi Osztály munkatársai adták ki a részvételről szóló igazolásokat, Szőcs Balázs pedig a technikai megoldásokban volt segítségünkre.

Nem kérdés, kollégáink idén is maximálisan kitettek magukért, hogy karunk képzési kínálatát a lehető legtöbb oldaláról megmutassák a rendezvényre érkező látogatóknak.

Az UnivPécs hangulatvideója itt tekinthető meg.