Örök állóképesség szakmai konferencia

2023. november 24., 11:43

Örök állóképesség sportszakmai konferencia

konferenciasport

Nagy sikerrel zárult a Magyar Sporttudományi Társaság Teljesítményélettani Szakbizottsága és a Sporttudományi és Testnevelési Intézet, valamint az Általános Orvostudományi Kar Sportmedicina Tanszék által szervezett "Örök állóképesség" című szakmai konferencia a Pécsi Tudományegyetemen.

A rendezvény több aspektusból, összesen 12 előadás és 4 kerekasztal-beszélgetés során taglalta az állóképesség témakörét, így sor került többek között sportdietetikai (Dr. Martos Éva és Csanaky Lilla), sportpszichológiai (Erdene Tamulin Szonja) és sportkardiológiai (Dr. Sárszegi Zsolt) prezentációkra is.

Sportélettan Konferencia

A képen a szervezőbizottság tagjai láthatók előadás közben:

Dr. Wilhelm Márta (PTE TTK Sporttudományi Intézet) - Az állóképesség életkori sajátosságai

Dr. Tékus Éva (PTE ÁOK Sportmedicina Tanszék) - Molekuláris vizsgálatok az állóképességi mérések során

Dr. Györe István (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem) - Az állóképességet meghatározó tényezők

Fülöp Tibor (Sportorvosi Központ) - Az állóképesség edzői és diagnosztikai megközelítése