UV4Plants konferencia

2016. június 10., 10:10

Nemzetközi konferenciát szervezett karunk Biológiai Intézetének Növénybiológiai Tanszéke.

A növények környezeti ultraibolya sugárzásra adott válaszaival foglalkozó kutatók nemzetközi szervezete (The Association For Plant UV Research, UV4Plants) május végén egyetemünkön tartotta kongresszusát. A Szentágothai Kutatóközpontban tartott rendezvényt a TTK Növénybiológiai Tanszék munkatársai és PhD hallgatói: Dr. Hideg Éva, Czégény Gyula, Csepregi Kristóf, Mátai Anikó és Végh Brigitta szervezték. Európa tizenöt országa mellett Brazíliából és az Egyesült Államokból is érkeztek konferencia résztvevők. A május 30-31-én megtartott konferenciát egy kétnapos, PhD hallgatók számára rendezett iskola követte a UV4Plants és a PTE TTK Biológia és Sportbiológia Doktori Iskola közös szervezésében. Ezen az angol nyelvű elméleti és gyakorlati képzésen huszonhárom magyar és külföldi hallgató vett részt.

A rendezvény képei megtekinthetőek a TTK Növénybiológiai Tanszék facebook oldalán.

A UV4Plants Association honlapja: uv4plants.org

A konferencia honlapja a részletes programmal