Új angol nyelvű beiskolázási honlap külföldi hallgatók számára

2014. április 2., 10:28

A Nemzetközi Kapcsolatok Osztály gondozásában létrejött a PTE új angol nyelvű beiskolázási honlapja.

A honlap célja részletes tájékoztatást adni az érdeklődő külföldi hallgatók számára a PTE által kínált 50 idegen nyelvű programról és előkészítő kurzusról. A honlap ezen felül információval szolgál a külföldi hallgatók számára a jelentkezési folyamatokról, a felvételi eljárás folyamatáról, a vízummal és az egészségbiztosítással kapcsolatos tudnivalókról.

Az új honlap elkészítésében részt vettek a PTE jelenlegi külföldi hallgatói is, az ő tanácsaik és igényeik alapján lettek a honlapon szereplő témakörök és információk összeállítva. Az új angol nyelvű beiskolázási honlap számos, a potenciális külföldi hallgatókat érdeklő témában nyújt tájékoztatást, úgymint szálláslehetőségek, megélhetési költségek, a hallgatói élet és Pécs városa stb.

Reményeink szerint a külföldi hallgatók igényei szerint összeállított az új angol nyelvű beiskolázási honlap hozzá fog járulni a Pécsi Tudományegyetemre beiratkozó nemzetközi hallgatók számának a növekedéséhez.

Amennyiben bármilyen észrevételük van a honlappal kapcsolatban, azt jelezzék felénk a sumegi.kata email címen.

A honlap az international.pte.hu címen érhető el.