Tudományos ülés Dövényi Zoltán professzor tiszteletére

2018. május 23., 8:49

2018. május 15-én került sor dr. Dövényi Zoltán professzor, a Földtudományok Doktori Iskola vezetőjének, a Földrajzi és Földtudományi Intézet volt igazgatójának közelgő 70. születésnapja alkalmából megrendezett tudományos ülésre.

Az ünnepeltet dr. Bódis József, a PTE rektora, dr. Gábriel Róbert, a PTE TTK dékánja, dr. Geresdi István, a Földrajzi és Földtudományi Intézet igazgatója, dr. Pap Norbert, az esemény főszervezője, valamint dr. Dubéczi Zoltán, az MNB oktatási igazgatója köszöntötte.

A köszöntőket követően elhangzott hat előadás szintén Dövényi professzor életútjához kapcsolódott. Ezután került sor a munka- és pályatársak tanulmányaiból összeállított, Táj geográfus ecsettel, valamint a Doktori Iskola hallgatói által szerkesztett Földrajz, diverzitás, csomópontok című tiszteletkötet bemutatójára. A tudományos ülés az ünnepelt beszédével zárult.