Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülés

2015. szeptember 2., 11:31

A Pécsi Tudományegyetem szeptember 1-jén tartotta Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülését a Dr. Halasy-Nagy József Aulában.

Fotó: Csortos Szabolcs, UNIV PÉCS
A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa Geresdi István egyetemi tanárnak a Pécsi Tudományegyetemen 2007-2013 között végzett kimagasló vezetői tevékenysége elismeréseként a decan emeritus címet és a Pécsi Tudományegyetem emlék­gyűrűjét adományozta.

A rendezvényen kitüntetéseket és elismeréseket, valamint egyetemi tanári címeket adtak át.

Magyarország emberi erőforrások miniszterének a fenntartóval egyetértésben tett javaslatára Áder János köztársasági elnök 2015. szeptember első napjától egyetemi tanárrá nevezte ki a karunk két oktatóját. Professzori talárt vehetett át:

• Aubert Antal, a Földrajzi Intézet professzora
  • Bergou János, a Fizikai Intézet professzora

Az egyetem rektora Egyetemi Sportéletért Díjat adományozhat azon személyeknek, szervezeteknek, akik aktív szerepvállalásukkal, áldozatkész munkájukkal és kiemelkedő sport- vagy sportszervezői teljesítményükkel méltón öregbítették Egyetemünk hírnevét.

A 2014-dik évben Egyetemi Sportéletért Díjban részesült:

• Berta Dániel, a Természettudományi Kar testnevelő-edző szakos hallgatója, vívás sportágban, párbajtőr kategóriában magyar bajnokságokon, európai és világversenyeken elért dobogós helyezései elismeréseként.
  • Sebestyén Tamás, a Természettudományi Kar testnevelő-edző szakos hallgatója, a 2014/2015-ös tanévben nyújtott kiemelkedő sporttevékenységéért, erőemelő országos és világversenyeken elért eredményei elismeréseként.

Egyetemünk rektora kiemelkedő sportteljesítménye elismeréseként oklevelet adományozott:

• Németh Zsoltnak, a TTK birkózójának
  • Szabó Franciskának, a TTK birkózójának
  • Bogdán Nikolettnek, a TTK testnevelő-edző szakos hallgatójának
  • Mester József Balázsnak, a Természettudományi Kar sportszervező hallgatójának

Tudományos tevékenysége elismeréseként oklevelet vehetett át:

• Dallos Bianka, a TTK biológus hallgatója

Fotó: Csortos Szabolcs UNIV PÉCS