Sikeres szereplés a judo MEFOB-on

2018. november 28., 13:29

A Judo Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon Ismét szép eredményt ért el a Pécsi Tudományegyetem csapata, melyben nagyobb részt Karunk hallgatói szerepeltek.

A november 10-én Budapesten megrendezett judo MEFOB-on a Pécsi Tudományegyetemet 19 hallgató képviselte profi és amatőr kategóriában. A profi kategóriában induló judokák mellett, erősítést jelentett amatőr kategóriában a „rokonsportág”, a birkózás képviselőinek részvétele, valamint azon hallgatók szereplése is, akik a kötelező küzdősport órákon kívül is vállalták a felkészülést a versenyre.

Amatőr kategóriában Vadkerti-Tóth Viktor +100kg-ban idei elsőségével már ötszörös egyetemi bajnok, így a PTE eddigi legeredményesebb versenyzője a judo MEFOB-ok történetében. Éremesélyesek hallgatóink közül Bognár Péter és Cirjenics Miklós sérülés utáni felépülés miatt, Pupp Réka pedig külföldi versenyen való részvétel miatt nem tudott részt venni a megmérettetésen.

A csapat rendkívüli teljesítménnyel állt helyt, a versenyzők fegyelmezett, színvonalas küzdelmekkel és rengeteg ipponnal juttatták a Pécsi Tudományegyetemet összesített csapatversenyben a 3. helyre a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Testnevelési Egyetem mögött. Minden induló PTE hallgató pontszerző helyen zárt a rendkívül nagyszámú indulóval rendelkező versenyen.

(Dr. Morvay-Sey Kata csapatvezető beszámolója alapján)

A csapatban 12 TTK-s hallgató szerepelt a két kategória különböző súlycsoportjaiban, és a következő egyéni eredmények születtek:

Profi kategória

1. helyezett

• Boros Bence 73 kg (TTK-ETK)
  • Godina Nóra 70 kg (TTK)
  • Balogh Daniella 63 kg (KPVK)
  • Monori Dániel 60kg (ETK)
  • Hóka Fanni 52 kg (ETK)

3. helyezett

• Huszár Martin 90 kg (TTK)
  • Windischmann Bence 73 kg (TTK)
  • Husti Benjámin 90kg (TTK)

4. helyezett

Knetig Emőke 57kg (ÁOK)

5. helyezett

Németh Gergő 81 kg (TTK)

Amatőr kategória

1. helyezett

• Vadkerti-Tóth Viktor +100kg (TTK)
  • Bak Barnabás 81 kg (TTK)
  • Duday Csenge 57kg (ETK)

3. helyezett

• Németh Zsolt 73kg (TTK)
  • Árvai Márk 66kg (TTK)
  • Múri Balázs 73 kg (TTK)
  • Aladics Gergő 73kg (MIK)

7. helyezett

• Bathó Vanessza 63 kg (TTK)
  • Tímár Richárd 73kg (ETK)

Gratulálunk a szép eredményhez valamennyi versenyzőnek és a felkészítőknek!