Sikeres sporttudományi szimpózium a Természettudományi Karon

2019. április 15., 14:42

Nagy érdeklődés kísérte a 2019. április 3-án megrendezésre került „Ízületi stabilizáció a sportban” című tudományos szimpóziumot, melyet dr. Váczi Márk, a TTK Sporttudományi és Testnevelési Intézetének tanszékvezető egyetemi docense szervezett a Természettudományi Kar támogatásával.

Több mint háromszázan regisztráltak a programra, a résztvevő edzők, sportvezetők, hallgatók és kollégák között több ismert sportszakember is feltűnt. A magas színvonalú előadások után a téma iránt érdeklődők feltehették kérdéseiket a neves előadóknak, akik tudományos érvekkel alátámasztott, de a gyakorlatban is jól használható példákkal hívták fel a figyelmet a témakörrel kapcsolatos fontos, új megközelítéseket is tartalmazó ismeretekre.

A meghívott szaktekintélyek előadásait követően a Sporttudományi és Testnevelési Intézet saját kutatómunkáinak eredményei is bemutatásra kerültek a kutatásokban résztvevő egyetemi hallgatók prezentációiban.

Az Pannon Televítió beszámolója az eseményről: