Öveges József PhD ösztöndíj 2013-2014

2013. március 19., 12:34

A GE Hungary Kft. Healthcare Divízió ösztöndíjpályázatot ír ki adott tudományterületeken kiegészítő ismeretek szerzésére, magasabb szintű mérnöki és tudományos tevékenység folytatására, a vállalat innovációs tevékenységébe történő bekapcsolódásra.

Az Öveges József PhD ösztöndíj célja

Az ösztöndíj célja fontos szakterületek tanulmányozásának, magasabb szintű mérnöki és tudományos tevékenység folytatásának, a vállalat innovációs tevékenységébe történő bekapcsolódásnak támogatása.

Pályázók köre

Magánszemélyek. Az “Öveges József” PhD ösztöndíjra azok a hallgatók pályázhatnak, akik

• 2013 tavaszán képzésük utolsó évét végzik informatikus, programtervező matematikus, fizikus, szoftvermérnök, villamosmérnök,
  • orvosbiológiai mérnök, gépészmérnök vagy műszaki menedzser szakon;
  • az állami PhD ösztöndíj elnyerésének feltételeit kielégítik;
  • vállalják, hogy a kiírt GE tématerületek valamelyikét választják PhD kutatásuk tárgyaként, melyen vállalati témavezető
  • koordinálásával dolgoznak, nyaranta 1 hónap technológiai tréningen vesznek részt a GE Hungary Kft-nél, s a PhD dolgozatukat
  • a választott GE témában készítik;
  • a választott projekttémában munkaterv javaslatot készítenek és mellékelik pályázati adatlapjukhoz
  • kommunikációs szintű angol nyelvismerettel rendelkeznek.

A pályázat részletei

A GE Hungary Kft. 3 év hosszúságú ösztöndíj programot hirdet meg, melyre sikeres felvétel esetén az ösztöndíj összege: havi nettó 150.000 Ft.

A tevékenység ellenőrzése az Alapítvány által félévenként történik. Az indokolatlan lemaradás, nem teljesítés esetén az ösztöndíj megvonható.

A témák részletes kiírása megtekinthető: Egyetemi Karrier Irodákban, Dékáni Hivatalokban.

A pályázat két lépcsős.

A pályázat benyújtása

A kiírt témák közül a választott témára 2013. április 15-ig jelentkezik a hallgató egyetemi témavezetője támogatásával és a pályázati adatlap (a fenti web-címen letölthető) kitöltésével.

A részeletes kiírás, adatlap és projekttémák itt találhatóak