Mordortól Mohácsig – Dr. Pap Norbert szerkesztésében

2020. november 25., 8:28

Dr. Pap Norbert, a PTE Földrajzi és Földtudományi Intézet Politikai Földrajzi, Fejlődési és Regionális Tanulmányok Tanszék egyetemi tanára szerkesztésében, a Mohács környéki kutatásokat összegző kötet jelent meg „Mordortól Mohácsig - A mohácsi csatatáj történeti földrajzi kutatása” címmel, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont kezelésében.

Jelen kötet különböző szakmai törekvések eredőjeként jött létre. A baranyai vízrendszert vizsgáló geomorfológusok, a limest és más korok katonai vonatkozású jelenségeit kutató régészek, a 16-17. századi hódoltsági korral foglalkozó turkológusok, történészek és a military landscape-et rekonstruáló történeti földrajzosok ritka együttműködésére került sor 2017-2020 között a "Mohács 1526-2026 – Rekonstrukció és emlékezet" projekt keretében. Ennek a programnak a komplex módszertanába és elért eredményeibe enged betekintést a nemrég megjelent kötet, mely 10 kisebb tanulmányból áll össze szerves egésszé és tárja fel a Mohács környéki eseményeket és azok földrajzi kereteit, számos kollégánk közreműködésével.

Mordtortól Mohácsig könyvborító