Kari sikerek a nemzetközi sporttudományi konferencián

2012. május 2., 14:19

A 2012. április 26-28-án Budapesten megrendezett 20th International Congress on Sport Science konferencián karunk hallgatói jelentős sikereket értek el.

Tizenhárom ország (Magyarország, Oroszország, USA, Kanada, Csehország, Spanyolország, Japán, Szlovákia, Dánia, Norvégia, Lengyelország, Portugália, Franciaország) kb. 110 résztvevőjével rendezték meg a Nemzetközi Sporttudományi Konferenciát. A hallgatók BSc, MSc képzésben vesznek részt, illetve PhD szekciókat is rendeztek. Előadások és poszter-szekciók egyaránt voltak. 12 szekciót rendeztek, 9 külföldi professzor vett részt a bizottságok munkájában, valamint plenáris előadásokat is vállaltak.

A PTE küldöttsége igen sikeresnek bizonyult. Bizottsági munkában felkért oktatók voltak: Karsai István, Váczi Márk, Wilhelm Márta. Hallgatóink valamennyien előadást tarthattak az előzetes értékelések alapján.

Human Kinesiology szekció:
Ambrus Míra (TNE BSc) II. helyezés
Cím: Changes in metabolic and muscle damage indicators following a single bout of jump training on stair versus level
Témavezető: Váczi Márk

Psychological Aspects of Human Movement szekció:
Cselkó Alexandra (Rekreáció MSc) II. helyezés
Cím: Stamina, motor control and psychophysiological status of elite male handball players

Exercise Physiology szekció:
Pintér Gergő (Rekreáció MSc) II. helyezés
Cím: Stamina of smokers and non-smokers after beta-alanine rich diet
Témavezető: Wilhelm Márta

Exercise Physiology I. (PhD-szekció)