Hallgatók elismerése a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

2012. november 20., 12:05

A TTK HÖK 2012. november 14-én a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából díjazásban részesítette a kiemelkedő tanulmányi- és sporteredményeket elért hallgatókat, akik a különböző országos és nemzetközi megmérettetéseken öregbítették a kar hírnevét.

Tudomány Napja 2012. díjazottak

A kitüntett hallgatók

1. Pernecker Bálint (Hidrobiológus MSc szakos hallgató)
1. helyezés a Környezettan OTDK Környezetbiológia I. szekciójában

2. Zana Brigitta (Biológia BSC szakos hallgató)
2. helyezés a Környezettan OTDK Környezetbiológia I. szekciójában

3. Véninger Eszter (Biológia tanár MSc szakos hallgató)
2. helyezés a Környezettan OTDK Környezetbiológia I. szekciójában

4. Gábor Anna (Biológus MSc szakos hallgató)
Különdíj a Környezettan OTDK Környezetbiológia I. szekciójában

5. Papp Gábor (Biológia BSc szakos hallgató)
Különdíj a Környezettan OTDK Környezetbiológia I. szekciójában

6. Csicsek Gábor (A Biológia doktori iskola hallgatója)
1. helyezés a Környezettan OTDK Természetvédelem III. szekciójában

7. Ambrus Míra (Testnevelő tanár MA szakos hallgató)
Köztársasági ösztöndíjas. Pályamunkájával 2011. április 14-16-án, Budapesten megrendezett OTDK-n Különdíjban részesült. A 2012. évi Nemzetközi TDK-n angol nyelvű előadásával 2. helyezést ért el. Társszerző 2 megjelent cikkben. 2011 óta a PVSE atlétikaedzője.

8. Hideg Gabriella (Rekreáció MA szakos hallgató)
Köztársasági ösztöndíjas. 2011-ben OTDK szekciójában különdíjat nyert. A „Szentágothai János Szakkollégium” tagja, tudományos diákköri munkáját tovább folytatja.

9. Németh Judit (Rekreáció MSc szakos hallgató)
Köztársasági ösztöndíjas. 2011-ben 3. helyezett volt az OTDK-n.

10. Financsek Gábor (Testnevelő tanár szakos hallgató)
Többszörös Magyar Bajnok úszó, a magyar úszóválogatott tagja, a 2012. évi londoni nyári játékok olimpikonja. Tartalék versenyzőként vett részt az Olimpián. A PTE színeiben számtalan bajnoki címet szerzett a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokságok különböző úszószámaiban, illetve a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozóján.

11. Kovács Zsófia (Testnevelő tanár MA szakos hallgató)
MEFOB (úszás), 2011. november 6., Budapest: 4x100m vegyes váltó 1. hely, 400m gyorsúszás 2. hely, 100m hátúszás 3. hely.
Világkupa (uszonyos- és búvárúszás), 2012. február 25-26., Eger: 400m búvárúszás 2. hely.
II. 1. MCM Diamant Kupa (nemzetközi uszonyos- és búvárúszó verseny), 2012. április 14., Kaposvár: 400m búvárúszás 2. hely.

12. Horváth Lilla (Sportszervező BSc szakos hallgató)
A PEAC-Pécs NB I-es felnőtt női kosárlabdacsapat tagja, jelenleg csapatkapitány, a felnőtt válogatott keret tagja.
2011/2012-es eredményei: Magyar Kupa 3. helyezés, Magyar Bajnokság 3. helyezés.

13. Ludmann Fanni (Testnevelő edző szakos hallgató)
Aerobik sportágban, Aerostep versenyszámban, 8 fős csoportban versenyez.
Aerobik MEFOB, 2012. április 28., Pécs: 1. helyezés.
Magyar Bajnokság, 2012. október, Debrecen: 1. helyezés.

14. Kovács Dorina (Testnevelő-edző szakos hallgató)
Aerobik sportágban, Aerostep versenyszámban, 8 fős csoportban versenyez
Aerobik MEFOB, 2012. április 28., Pécs: 1. helyezés.
Magyar Bajnokság, 2012. október, Debrecen: 1. helyezés.

15. Hajdú Gábor (Testnevelő-edző szakos hallgató)
Jelenleg a PVSE NB.I-es kézilabda férfi felnőtt csapatának irányító-átlövő játékosa. Tanulmányai során a Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokságban háromszoros bajnoki cím tulajdonosa, meghatározó játékos az egyetemi kézilabda csapatban. 2012-ben a MEFOB strand-kézilabda PTE egyetemi csapatának vezetője, edzője volt.

16. Kiss Dániel János (Testnevelő-edző szakos hallgató)
Sportága, az atlétika, azon belül pedig a dobószámok. A Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokságon 2012-ben III. helyezést el az országos döntőben, korábbi években is pontszerző volt. 2011-ben Szombathelyen nyert I. helyezést a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozóján, amely bajnoki címét 2012-ben Szegeden megvédte. Kötelező tanulmányai mellett középfokú edzői végzettséget is szerzett.

17. Dávid Andrea (Testnevelő tanár MA)
Sportága az atlétika, azon belül pedig az összetett számok. BSc és MA tanulmányai alatt minden évben képviselte egyetemünket a MEFOB és SHS versenyeken, több bajnoki címmel és pontszerző hellyel rendelkezik 7 próba versenyszámban. Sporttevékenysége mellett tanulmányaiban is jó eredményt ért el, középfokú edzői végzettséget is szerzett.

18. Nagy András (Testnevelő edző szakos hallgató)
2011. decemberében Ugandában profi Muay Thai interkontinentális bajnoki címet szerzett.