Elismerések a Tanévzáró Ünnepi Szenátusi Ülésen

2018. július 18., 11:31

2018. június 28-án tartotta a Pécsi Tudományegyetem Tanévzáró Ünnepi Szenátusi Ülését a Dr. Halasy-Nagy József Aulában. Az eseményen a kitüntetések mellett átadásra kerültek címzetes egyetemi tanári, docensi és egyetemi tanári címek, majd a habilitáltak, végül a doktori fokozatot szerzők vehették át okleveleiket.

Hagyományteremtő kezdeményezésként a most a hivatalba lépő rektor a PTE és a jogelőd intézmények egykori rektorainak körében tette le ünnepi esküjét.

A PTE Tehetség Centruma elismerésben részesült a természet- és élettudomány területén:

• Dr. Jakab Ferenc, a Természettudományi Kar egyetemi docense

A fiatal kutatók egyéni kutatási és innovációs tevékenységének támogatásán pályázatot nyert a természet- és élettudomány területén:

• Dr. Nagy Dávid, a Természettudományi Kar tudományos segédmunkatársa
  • Dr. Csepregi Kristóf, a Természettudományi Kar adjunktusa
  • Dr. Váczi Márk, a Természettudományi Kar egyetemi docense

Az egyetemi szabályzatban előírt nyilvános eljárás lefolytatása után habilitált doktori címet vehetett át

• a földtudományok területén
    • Végh Andor, a PTE Természettudományi Kar adjunktusa
  • a biológiai tudományok területén
    • Ortmann-né Ajkai Adrienne, a PTE Természettudományi Kar adjunktusa

Doktori oklevelet vehet át