Elhunyt Kungl Zoltán

2021. március 25., 10:42

Megrendülten búcsúzunk váratlanul elhunyt nyugdíjas kollégánktól Kungl Zoltántól, aki májusban lett volna 70 éves.

Kungl ZoltánA szegedi József Attila Tudományegyetemen végzett programtervező matematikus szakon. A PTE Természettudományi Kar jogelődjén, a Pécsi Tanárképző Főiskola Matematika tanszékén kezdte pályáját: 1974-től nyugdíjazásáig, több mint 40 évig oktatott.

Akkoriban a számítógépek először a matematikusoknál kerültek használatba. Hosszú ideig ő látta el a tanszéki számítógépek rendszergazdai feladatait. A számítógép kezelése és használatának gyakorlati része érdekelte, számítástechnikai jellegű problémák megoldása foglalkoztatta. Különösen értett a LaTeX matematikai szövegszerkesztő használatához. Tanszéki szobája egyben szerelőműhelyként is funkcionált. A PTE PMMFK mérnök szakjain is vezetett matematika gyakorlatokat.

Oktatói tevékenységét mindig lelkiismeretesen látta el. Segítőkész volt, bármikor rendelkezésre állt. Jellegzetes fehér köpenyében a klasszikus tanárember képét testesítette meg, aki elhivatottsággal szolgálta az oktatást.

Emlékét szeretettel őrizzük. Nyugodjon Békében.