Elhunyt Dr. Varga György Csaba egyetemi tanár

2021. augusztus 23., 13:16

Hosszú betegség után, életének 63. évében elhunyt Dr. Varga György Csaba matematikus, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem egyetemi tanára, a PTE TTK Matematikai és Informatikai Intézetének munkatársa.

Dr. Varga CsabaVarga Csaba 1959-ben született Erdélyben, a Maros megyei Gyulakután. A kolozsvári tudományegyetemem 1983-ban matematika szakot végzett. Ugyanitt szerzett tudományos fokozatot 1996-ban. 1990-től kezdődően a kolozsvári egyetem oktatója, 2005-től professzora volt. 2015-ben kapcsolódott be a PTE TTK Matematikai és Informatikai Intézetének kutatómunkájába. Sajnos betegsége megakadályozta az oktatásban való részvételét.

Emlékét megőrizzük! Nyugodjon békében.

Dr. Pap Margit
intézetigazgató