Befejeződött a rendhagyó HunGeoContest döntő

2020. április 27., 11:15

Idén 11. alkalommal rendezte meg a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajzi és Földtudományi Intézetének csapata dr. Trócsányi András vezetésével a HunGeoContest angol nyelvű földrajzi tanulmányi versenyt középiskolás diákoknak.

Az országos verseny döntőjére 2020. április 24-25-én került sor, hagyományosan a tíz legjobb versenyzővel.

A döntő hagyományai mentén, az első versenynapon „terepi” és multimédiás megmérettetésben vetették össze tudásukat a versenyzők, a második versenynapon pedig szóbeli feladatok megoldásával gyűjthettek értékes pontokat a legjobb földrajzos diákok.

Az idei döntő a járványügyi intézkedésekkel összhangban rendhagyó módon került megrendezésre online formában, a MicrosoftTeams nevű alkalmazás felületén. Így a terepi fordulót sem a fizikai, hanem a virtuális térben oldották meg a döntős versenyzők. A szóbeli feladatok közül mind a prezentációs előadásokat, mind a témakifejtést a videó értekezlet funkciójával hajtották végre a négyfős zsűri „jelenlétében”.

A verseny első négy helyezettje adja hagyományosan a magyar válogatottat, amely hazánkat képviseli a iGeo Földrajzi Olimpián. Ebben a tekintetben is új a helyzet, hiszen a 2020 nyarára tervezett isztambuli világversenyt csak 2021-ben rendezik majd meg.

A 2019/2020-as szoros döntő végeredménye:

• Aranyérem: Dudás Márk (Pirista Gimnázium Budapest, felkészítő tanár Bán Róbert)
  • Ezüstérem: Morris Jenni Kornélia (Alternatív Közgazdasági Gimnázium Budapest, felkészítő tanár Bálint Dóra)
  • Bronzérem: Csada Lili (Kőbányai Szent László Gimnázium, felkészítő tanár Tandory Gábor és Bálint Dóra)
  • Negyedik hely: Vitkovics Patrik (Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium, felkészítő tanár Stárics Roland és Adroviczné Tüske Ágnes)
  • Ötödik hely: Balogh Zsófia (Révai Miklós Gimnázium Győr, felkészítő tanára Tóth László és Bálint Dóra)
  • Hatodik hely: Verkmann Dávid (Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium, felkészítő tanár Kádárné Szalay Eszter)
  • Hetedik hely: Karl Mátyás Gracián (Tolnai Lajos Gimnázium Gyönk, felkészítő tanára Karlné Kasziba Klára és Bálint Dóra)
  • Nyolcadik hely: Szabó Bence (Gödöllői Török Ignác Gimnázium, felkészítőtanára Guba András)
  • Kilencedik hely: Arató Zita (Koch Valéria Iskolaközpont Pécs, felkészítő tanár Baumgartnerné Wigand Katalin)
  • Tizedik hely: Kovács Bertold ((Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium, felkészítő tanár Kádárné Szalay Eszter)

Életkoruk és évfolyamuk alapján a jövő évi Nemzetközi Földrajzi Olimpia magyar csapatába biztosan bekerült Csada Lili és Vitkovics Patrik!

Valamennyi résztvevőnek szívből gratulálunk!