A Kémiai Intézet hallgatóinak sikere a BME-n

2019. november 21., 14:09

2019 a periódusos rendszer nemzetközi éve. Ebből az alkalomból a Magyar Kémikusok Egyesülete non-stop kísérleti bemutató versenyt szervezett, melyre a Kémiai Intézet három hallgatója, Molnár Dóra, Illés Gergely és Réti Máté jelentkeztek.

A versenyre egy-egy rövid kisfilm készítésével lehetett nevezni, ez alapján történt a legjobb pályamunkák kiválasztása. Hallgatóink mindkét projektjükkel bekerültek a verseny november 19. napján, a Budapesti Műszaki Egyetemen lezajlott döntőjébe, azaz a 10 legjobb pályázat közé. Időközben a másik döntőbe jutott egyetemi csapat sajnos visszalépett a versenytől, ezért a szervezők döntése alapján a pécsi hallgatóknak csak versenyen kívül volt lehetőségük kísérleteiket bemutatni, azonban ők ezzel együtt is helytálltak és sikeresen bemutatót tartottak.

Mindhárom hallgatónknak és felkészítő tanáruknak, Mikle Gábornak is szívből gratulálunk

A hallgatóink bemutatójáról készült videók: