Új MTA által támogatott kutatócsoport a TTK-n

2013. május 6., 9:28

A Magyar Tudományos Akadémia által támogatott egyetemi kutatócsoportok létrehozására kiírt 2013. évi pályázat eredményeként július 1-től hét egyetemen tizenöt új kutatócsoport kezdheti meg ötéves működését.

Karunkon évi 25,55 millió forint támogatásban részesült a Felinger Attila vezetésével az Analitikai és Környezeti Kémia Tanszéken működő kutatócsoport, amelynek célja a molekuláris kölcsönhatások szerepének tanulmányozása az elválasztástudományban.

A kutatócsoport feladata, hogy az elválasztási folyamatok során fellépő kölcsönhatásokat és az elválasztás során lejátszódó folyamatokat megfelelő modellekkel jellemezze. Az így nyert információ arra használható fel, hogy a kémiai elemzéseknél meghatározzák a vizsgálandó környezeti, biológiai eredetű minták jellegének függvényében az ideális fázisrendszert és kísérleti körülményeket. Ezek alapján optimalizált analitikai elválasztások, vizsgálatok végezhetők el.