TTK alumni szerepe az első magyar téli olimpiai aranyéremben

2018. március 5., 10:10

Telegdi Attila, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség Short Track sportági igazgatója a PTE TTK Sporttudományi és Testnevelési Intézetében szerezte diplomáját 2000-ben.

Telegdi AttilaŐ volt az edzője a hazai sporttörténelmet író, téli olimpián első aranyérmet szerző 5000m férfi váltó gyorskorcsolyázó válogatottak közül a két, Pécsről induló versenyzőnek, Knoch Viktornak és Burján Csabának. Knoch Viktor bátyja, Balázs, aki indult a Salt Lake City-i téli olimpián, szintén a PTE TTK STI-n végzett és edzője is Telegdi Attila volt.

A 2016-ban Mesteredzői díjat kapott Telegdi Attila több pedagógiai, sportpedagógiai tanulmány szerzője is, a rövidpályás gyorskorcsolya-válogatottban többek között Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor, Heidum Bernadett trénere. Tanítványai korábban szereztek már téli olimpián 5. helyet, VB 1-2. helyezéseket, EB 2-3. helyezéseket. Most pedig már megvan az olimpiai arany is!

Az eredményekhez ezúton is gratulálunk!