Tanévzáró Ünnepi Szenátusi Ülés a jubileum jegyében

2017. június 16., 13:57

A felújított Dr. Halasy-Nagy József Aulában került sor a Tanévzáró Ünnepi Szenátusi Ülésre tegnap, június 15-én. A rendezvényen több kollégánk is érintett volt, miniszteri elismerések és Kiválósági Centrum díjak átadására került sor, emellett doktori fokozatot szerzők is átvehették okleveleiket.

Balog Zoltán Emberi erőforrások minisztere kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként oklevelet adományozott:

• Hajnal Klárának, a PTE Természettudományi Kar Társadalomföldrajzi és Urbanisztikai Tanszék adjunktusának.

Balog Zoltán Emberi erőforrások minisztere Pedagógus Szolgálati Emlékérem elismerést adományozott:

• Petőcz Györgynek, a PTE Természettudományi Kar egyetemi docensének.

A PTE Kiválósági Centruma elismerésben részesült:

• A Kémia-Fizika Kiválósági Centrum. Az oklevelet átvette Gábriel Róbert a Természettudományi Kar egyetemi tanára, dékán.

A PTE Kiválósági Központ Alapító Díj elismerésben részesül:

• A Béke és Konfliktus a Balkánon és Közép-Európában Kiválósági Centrum. Az oklevelet átvette Pap Norbert, a Természettudományi Kar egyetemi docense.
  • A Víz körforgása: természetes és antropogén hatások kutatócsoport. Az oklevelet átvette Geresdi István a Természettudományi Kar intézetigazgató egyetemi tanára.

A PTE Tehetség Centruma elismerésben részesül:

• A Virális Pathogenezis Tehetség Centrum. Az oklevelet átvette Jakab Ferenc, a Természettudományi Kar Biológia Intézet egyetemi docense.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa sikeres védésük alapján PhD fokozatot ítélt oda a következő hallgatóknak:

a földtudományok területén

• Alpek Balázs Levente, a PTE Természettudományi Kar egyetemi tanársegédje
  • Pozsgai Emília geográfus
  • Szebényi Anita, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. planetáriumi koordinátora

a biológiai tudományok területén

• Kovács-Valasek Andrea, a PTE Általános Orvostudományi Kar tudományos segédmunkatársa
  • Purger Dragica biológus

A díjazottaknak és az okleveleket átvevőknek szívből gratulálunk, és sok sikert kívánunk a továbbiakban is!

A rendezvény volt egyben a felújított Dr. Halasy-Nagy József Aula ünnepélyes átadója is. Dudits Andor egyetemalapítást ábrázoló szekkója Boromisza Péter Munkácsy díjas festőrestaurátor keze nyomán került restaurálásra. Az Aula belső falán új faliképek kaptak helyet, amelyek a tudományterületeket, az egyetem egészét, a város és az egyházmegye égiszét ábrázolják.

Forrás: PTE