Széchenyi-díjat kapott Dr. Felinger Attila

2018. március 19., 9:19

A tudományos élet kiemelkedő képviselőinek elismerésére alapított Széchenyi-díjat nemzeti ünnepünkön a Parlament Kupolatermében, Magyarország köztársasági elnökétől vehette át dr. Felinger Attila akadémikus, a PTE Természettudományi Kar Kémiai Intézet Analitikai és Környezeti Kémia Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára.

Dr. Felinger Attila
Fotó: Mánfai György
Felinger professzor a díjat az analitikai kémia területén a kromatográfia mikroszkopikus modelljének kidolgozásával és számos anyagi rendszeren történő alkalmazásával elért, az elválasztástechnika elemi folyamatainak megértéséhez alapvető fontosságú, nemzetközileg is jelentős eredményei elismeréseként kapta.

Az elismeréshez ezúton is gratulálunk!

Széchenyi-díj (vagy nagydíj) adományozható annak, aki a tudományok, a műszaki alkotások, a kutatás, a műszaki fejlesztés, a gyógyítás és az oktatás-nevelés terén kivételesen magas színvonalú, példaértékű, nemzetközileg is elismert eredményt ért el (1990. évi XII. törvény). A Széchenyi-díjjal okirat, jutalom, jelvény és emlékszobor jár.

Az UNIV TV beszámolója: