Sikeres szereplés a XXXIV. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában

2019. április 9., 15:10

A PTE TTK Sporttudományi és Testnevelési Intézete hatalmas sikert ért el a XXXIV. OTDK Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában, mely március 28-30. között került megrendezésre a Testnevelési Egyetemen.

A Karunk képviseletében induló 16 hallgató öt I., két III. helyezés és három szekció különdíj mellett még két OTDK különdíjat is kapott. Ezzel a nagyszerű eredménnyel, a résztvevő valamennyi egyetemet (!) megelőzve, a PTE TTK szerezte meg a legtöbb első helyet.

Valamennyi díjazottnak és indulónak, valamint a témavezető kollégáknak ezúton is gratulálnunk és további sikereket kívánunk!

I. helyezett:

  • Ahmed Othmani: The relationship between anaerobic power and other physical components in soccer (Témavezetők: Dr. Atlasz Tamás, Dr. Váczi Márk)
  • Ádám Zoltán Mihály: Fizikai aktivitás, mint a keringési rendszer megmentője; egy életmódváltó program eredményei (Témavezető: Dr. Wilhelm Márta)
  • Deli Balázs: Gyorsasági paraméterek összefüggése a sportági kiválasztással utánpótláskorú labdarúgóknál (Témavazetők: Dr. Atlasz Tamás, Dr. Tékus Éva)
  • Kertai Bendegúz: Vízbőlmentési, elsősegélynyújtási ismeretek a köznevelésben (Témavezetők: Dr. Prisztóka Gyöngyvér, Dr. Tóth Ákos Levente)
  • Sebesi Balázs: Térdízületi stabilizáció unilaterális felugrásnál és instabil leérkezésnél (Témavezető: Dr. Váczi Márk)

III. helyezett:

  • Szabó Zoltán Tamás: Sportszakos hallgatók attitűdje a fogyatékossággal élők sportjával kapcsolatban (Témavezető: Vass Lívia)
  • Szalai Kata: Zenés-mozgásformák (aerobik) kedveltségi szintjének mérése általános iskolai környezetben (Témavezető: Dr. Prisztóka Gyöngyvér)

Különdíjasok:

  • Cseuz Alexandra: A Rectus diastasis megjelenésének okai és meglétének következményei (Témavezető: Dr. Ureczky Dóra)
  • Fejes Nikoletta: Az eredményességbe vetett grit - A grit vonás eredményességre gyakorolt hatásának vizsgálata sportolói mintán (Témavezető: Dr. Járai Róbert)
  • Sarus Tamás: Állapotszorongás változásai testnevelés, történelem és matematika órákon (Témavezetők: Dr. Prisztóka Gyöngyvér, Paic Róbert)

Doktoranduszok Országos Szövetsége különdíj: Fejes Nikoletta

Rigler Endre különdíj: Sebesi Balázs

További előadóink: Eigner Eszter, Varga Mátyás, Fésüs Ádám, Felipe BIoto, Sziva Leila, Varga András

Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy teljesebb szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére.
Bővebb információk »

Rendben