Okospad a campus díszudvarán

2018. augusztus 7., 9:19

A Zöld Egyetem program keretében egy "okospad" került telepítésre a főbejárat mellett a díszudvarban, melyet csütörtöktől már használatba is vehettek az egyetemi polgárok.

A 800 kilogramm teherbírású Steora okospad teljes mértékben napelemből származó energiát használ. A pad optimalizálja saját energiafelhasználását, így az sosem kapcsol le, és időjárási viszonyoktól függetlenül folyamatosan üzemel.

A Steora az utcai padok egy új generációja, szép és időtálló kialakítása mellett többféle funkcióval is rendelkezik. A pad oldalán található két töltésvisszajelző fénnyel ellátott USB port alkalmas bármilyen USB-n keresztült tölthető eszközhöz. A beépített vezeték nélküli töltő akril-üveg borítással van ellátva, ami lehetővé teszi a kábel nélküli töltést. A 433 Mbps maximális sebességű Wi-Fi élvezetesebbé teszi a böngészést, mint valaha.

www.okospad.hu