Elhunyt dr. Vajda Péter

2016. május 31., 9:15

Megrendülten tudatjuk, hogy kollégánk, dr. Vajda Péter az MTA-PTE Molekuláris Kölcsönhatások az Elválasztástudományban Kutatócsoport tudományos munkatársa életének 36. évében, 2016. május 29-én elhunyt.

Vajda Péter a TTK-n szerzett kémia és biológia tanári oklevelet, majd PhD fokozatot. Péter még egyetemi hallgatóként lelkesen kapcsolódott be a kutatói és oktatói munkába. PhD hallgatóként hosszabb ideig dolgozott lengyel és olasz kutatóhelyeken. A PhD fokozat megszerzése után két évig rendkívül sikeres tudományos munkát végzett az Amerikai Egyesült Államokban a Tennessee Egyetemen, Knoxville-ban. A fény mellett sajnos megjelentek az árnyak: Péter az Egyesült Államokból már nagybetegen érkezett haza. Ő azonban töretlen lelkesedéssel folytatta a kutatásait, illetve oktatott, tankönyvet írt és igyekezett a szakdolgozó vagy PhD hallgatókat bevezetni a kromatográfia rejtelmeibe. Mindeközben otthont teremtett felesége és kislánya számára. Péter fiatalon kimagasló tudományos eredményeket ért el; 23 nemzetközi tudományos közleményt jegyzett, tavaly elnyerte a Bolyai János kutatói ösztöndíjat.

Munkatársunk és barátunk emlékét ápoljuk és megőrizzük.