Elhunyt Dr. Tóth Julianna

2012. június 22., 11:38

Sajnálattal tudatjuk, hogy Dr. Tóth Julianna (Duchnovszky Istvánné) a Testnevelés- és Sporttudományi Intézet nyugdíjasa 2012. június 13-án 69 éves korában elhunyt.

Volt kolléganőnk több mint 30 évig oktatott az intézet és a kar jogelőd intézményeiben, elsősorban a röplabdázás sportág elkötelezettjeként. Az akkori Universitas PEAC sportegyesület - zömében testnevelő tanár szakos, de orvosi, közgazdasági és jogi tanulmányokat folytató hallgatókat is felsorakoztató - főiskolai női röplabdacsapatot a Nemzeti Bajnokság I. osztályába juttatta fel, de segítette a férfi szakosztály munkáját is. Számos sportolójával és tanítványával életre szóló barátságot kötött munkáján keresztül, szakmai és emberi hozzáállását megbecsülés övezte. Betegsége mellett is figyelemmel kísérte a pécsi sportélet alakulását, aktív és lelkes szurkolóként továbbra is részese maradt sportéletünknek és a szakmának.

Emlékét őszinte szívvel, szeretettel őrizzük meg!

PTE TTK Testnevelés- és Sporttudományi Intézet oktatói és munkatársai