Együttműködési megállapodás a PTE és a Hauni Hungária között

2018. november 21., 15:20

Tudományos és oktatási célú együttműködési megállapodást írtak alá a Pécsi Tudományegyetem és a Hauni Hungaria vezetői.

A maguk területén egyaránt regionális vezető szereppel bíró felek célja, hogy magas szintű tudással rendelkező szakembereket képezzenek, főként gépipari, informatikai és elektrotechnikai területen.

Fenntartható gazdasági fejlődés nem létezhet sem hatékony és kezdeményező iparvállalatok, sem megfelelő képzési és innovációs háttér nélkül. Ezt ismerték fel a Hauni Hungaria Gépgyártó Kft. és a Pécsi Tudományegyetem vezetői, és ennek érdekében kezdeményezték a két szervezet közötti együttműködési megállapodást. A dr. Miseta Attila rektor és Jenei Zoltán kancellár, valamint Katona Gábor és dr. Megyeri János ügyvezetők által aláírt dokumentum egyértelmű célja a szakemberképzés minőségének javítása annak érdekében, hogy magas szintű és naprakész szakmai ismeretekkel és stabil idegennyelv-tudással kerüljenek ki az iskolapadból a jövő szakemberei. A Hauni kapcsolata jelentős múltra tekint vissza a régió első számú felsőoktatási intézményének több karával. Számos hallgató vesz részt az elméleti oktatást és a gyakorlatot ötvöző duális képzésben, és több tucatnyi szakdolgozat elkészítésében is közreműködtek haunis munkatársak. Az új keretmegállapodás részeként a műszaki terület mellett aktívabb kapcsolat várható többek között például a Közgazdasági-, a Természettudományi- vagy éppen a Bölcsészettudományi Karral is.

Forrás: UNIVPÉCS

Az UNIV TV beszámolója: