Egyetemi tanári kinevezések és kitüntetések

2013. szeptember 11., 14:19

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke 2013. szeptember elsejei hatállyal egyetemi tanárrá nevezte ki egyetemünk tíz oktatóját.

Karunkon Dr. Jenei Sándor a Matematikai és Informatikai Intézet professzora és Dr. Gábrielné dr. Wilhelm Márta a Sporttudományi és Testnevelési Intézet professzora, a PTE Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülésén veheti át a Pécsi Tudományegyetem professzori karához tartozó jelképes egyetemi talárt.

További díjazottak

Az egyetem rektora Pro Universitate Juventutis Díjat adományozott Józsa Edinának, a Természettudományi Kar geográfus hallgatójának, kiváló tanulmányi eredményéért, és több tudományterületen (geomorfológia, geoinformatika) kortársai közül kimagasló kutatói tevékenységéért, amellyel a XXXI. OTDK-n két szekció első díját is kiérdemelte.

Az egyetem rektora Egyetemi Sportéletért Díjat adományozhat azon személyeknek, szervezeteknek, akik aktív szerepvállalásukkal, áldozatkész munkájukkal és kiemelkedő sport- vagy sportszervezői teljesítményükkel méltón öregbítették Egyetemünk hírnevét. A 2013. évben Egyetemi Sportéletért Díjban részesül Horváth Lilla, a Természettudományi Kar sportszervező szakos hallgatója, aki a PEAC-Pécs NBI-es női kosárlabda csapatának meghatározó bedobója, kapitánya. Megbízható és hatékony játékával a csapat újoncként az Adria Liga nemzetközi sorozatban harmadik, a Magyar Kupában negyedik, míg a Magyar Bajnokságban ötödik helyen végzett.

A Pécsi Tudományegyetem rektora elismerő oklevelet adományozott a 27. Nyári Universiade-n eredményesen szerepelt hallgatóknak.

• Fodróczi Vilmos kajak versenyzőnek, a Természettudományi Kar hulladékgazdálkodási technológus hallgatójának, négyesben 500 méteren elért 5., 200 méteren elért 6. helyezéséért.
  • Peterdi András párbajtőrözőnek, a Természettudományi Kar testnevelő-edző szakos hallgatójának, csapatban elért 12., egyéniben elért 14. helyezéséért.
  • Zele Dorina kosárlabdázónak, a Természettudományi Kar sportszervező szakos hallgatójának, aki csapatával a 7. helyezést érte el.

Egyetemünk rektora sporteredményeik elismeréseként oklevelet adományozott az alábbi hallgatóknak, a Magyar Egyetemisták és Főiskolások Országos Bajnokságán kosárlabda kategóriában 1. helyezést elért PTE-PEAC csapat tagjainak:

• Ignácz Dorottyának, a TTK végzett hallgatójának
  • Orbán Johannának, a TTK testnevelő-edző szakos hallgatójának
  • Zachár Barbarának, a TTK testnevelő-edző szakos hallgatójának

Kitüntetett oktatóinknak, hallgatóinknak még egyszer szívből gratulálunk!