Dr. Wilhelm Zoltán az Újdelhi Magyar Tájékoztatási és Kulturális Központ új igazgatója

2015. október 1., 14:37

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Balog Zoltán emberi erőforrások miniszterének döntése értelmében a Balassi Intézet Újdelhi Magyar Tájékoztatási és Kulturális Központ új igazgatója 2015. szeptember 15-vel Dr. Wilhelm Zoltán, karunk Földrajzi Intézetének habilitált egyetemi docense.

Dr. Wilhelm ZoltánWilhelm Zoltán 1997-ben járt először Indiában, Varanasiban a Banaras Hindu Egyetem nemzetközi konferenciáján vett részt. Ez az élmény döntően befolyásolta életpályáját. Azóta még tizenháromszor utazott Indiába kutatási-oktatási célokkal felvértezve és egyben látnivalókra éhes turistaként, összesen két évet töltve a szubkontinensen.

2001-től érdeklődése intézményesült, hiszen azóta a PTE Ázsia Központját vezeti. Tagja több indiai tudományos társaságnak, szerkesztőbizottságnak, Dél-Ázsia számos egyetemén adott elő. Szűkebb kutatási területe India regionális különbségeinek vizsgálata. Több EU-s projekt hazai kutatásvezetője volt, a Magyar Földrajzi Társaság választmányának, illetve az MTA X. Osztálya Társadalom-földrajzi Tudományos Bizottságának tagjai közé választották.