Dr. Hebling János Széchenyi díjat kapott

2015. március 16., 9:56

Magyarország köztársasági elnöke - a kormány előterjesztésére - nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából Széchenyi-díjat adományozott Dr. Hebling Jánosnak, a PTE TTK Fizikai Intézet egyetemi tanárának.

A díjat Hebling János fizikusnak, a Magyar Tudományos Akadémia doktorának, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara Fizikai Intézete igazgatójának, egyetemi tanárnak az egyciklusú nagy intenzitású terahertzes impulzusok előállítása és alkalmazása terén elért kimagasló eredményei, valamint a nemlineáris optikában és lézerfizikában végzett több évtizedes iskola- és műhelyteremtő tevékenysége elismeréseként ítélték oda.

A Széchenyi díj kapcsán az UNIV TV készített portrét Dr. Hebling Jánossal:

Ahogy arról már 2013. decemberében beszámoltunk, Dr. Hebling Jánost – első Magyarországi kutatóként – tiszteleti tagjává (OSA Fellow) választotta az Amerikai Optikai Társaság, ennek kapcsán beszélgetett vele egy évvel ezelőtt az UNIV TV munkatársa a kutatásairól:

Beszélgetés Dr. Hebling Jánossal