Diplomaátadó Ünnepély, kari kitüntetések

2019. július 8., 16:55

A PTE Természettudományi Kar diplomaátadó ünnepségére új helyszínen került sor 2019. július 7. napján. A rendezvényen ünnepélyes keretek között megtörtént a 2019. évi kari kitüntetéseket átadása is.

A PTE ÁOK Dr. Romhányi György Aulában 11 órakor kezdődő eseményen az Elnökség bevonulása után Heisenberger Zsolt, a tanulmányi osztály vezetője tájékoztatást adott a lezajlott záróvizsgákról, majd a rektori vezetés nevében Dr. Gábriel Róbert professzor, a Pécsi Tudományegyetem általános, tudományos és innovációs rektorhelyettese köszöntötte a végzetteket. A közös fogadalomtételt követően került sor az oklevelek átadására, ezt követően Dr. Horváth Attila dékán köszöntötte a már diplomájukat átvett hallgatókat és a megjelenteket. A hallgatói beszédekkel is színesített program a hagyományoknak megfelelően a sapkák feldobásával ért véget.

A 2019-es tavaszi félévben 180 hallgató fejezte be tanulmányait karunkon.

Végzett hallgatóinknak ezúton is gratulálunk!

Az ünnepség keretében átadott kari kitüntetések, elismerések

„A Pécsi TTK-ért” díjat 2019-ben Dr. Csoknya Mária nyugalmazott egyetemi tanár kapta, a Természettudományi Karért, illetve a biológus és biológiatanár szakos hallgatókért hosszú időn keresztül végzett kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként.

Dékáni dicséretben részesült:

• Emberovicsné Szász Mónika ügyvivő szakértő Dékáni Hivatal
  • Dr. Kemenesi Gábor egyetemi tanársegéd Biológiai Intézet
  • Merk Ildikó vegyésztechnikus Kémiai Intézet
  • Rosenberger Jánosné gazdasági ügyintéző Sporttudományi és Testnevelési Intézet
  • Dr. Tóth György egyetemi adjunktus Fizikai Intézet
  • Varhanyovszki Veronika ügyvivő szakértő Földrajzi és Földtudományi Intézet
  • Zentai Norbert egyetemi tanársegéd Matematikai és Informatikai Intézet

Dékáni elismerő oklevelet vehetett át:

• Dr. Atlasz Tamás egyetemi docens Sporttudományi és Testnevelési Intézet
  • Jerkovicsné Stefán Klára ügyvivő szakértő Földrajzi és Földtudományi Intézet
  • Lóki Andrea ügyvivő szakértő Fizikai Intézet

„Az év TTK-s hallgatója 2019” díjat kapott:

• Lanszki Zsófia

A diplomaosztó ünnepély képei megtekinthetőek a fotógalériában.

Az ünnepélyről készült videófelvétel: