DAAD Ösztöndíjak

2016. április 21., 15:56

A Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) ösztöndíjakat hirdet a 2016/17-es tanévre.

Nyári egyetemi ösztöndíj hallgatóknak és diplomásoknak

3-4 hét nyári tanfolyam német egyetemen vagy főiskolán.

• alapképzésen (bachelor) lévő hallgatók: másodévtől pályázhatnak. Pályázni utolsó tanulmányi évben csak akkor lehetséges, ha a felsőoktatási intézmény igazolja, hogy a hallgató az alapképzés után közvetlenül mesterképzésen folytatja a tanulmányait, és az intézmény részéről lehetséges.
  • mesterképzésen (master) lévő hallgatók: az első tanulmányi éven pályázhatnak (az utolsó évben nem!)
  • ösztöndíj összege: 850 EUR, utazási támogatás: 200 EUR

Bővebb információ a DAAD honlapján.

Graduális tanulmányi ösztöndíj bármely tudományterület számára

• 10-24 hónapos németországi mester- vagy egyéb graduális képzés
  • pályázásra azok a magyar egyetemek és főiskolák végzős hallgatói és diplomásai jogosultak, akik Németországban mester- vagy másoddiplomás képzésre felvételt nyerhetnek el
  • pályázni már az utolsó tanulmányi éven is lehet (ösztöndíj közvetlenül a magyar diploma folytatásaként)
  • diplomásoknak az utolsó végzettség nem lehet hat évnél régebbi
  • ösztöndíj kezdeti időpontja általában október 1., egy előzetes németországi nyelvtanfolyam esetén ennek megfelelően előbb
  • ösztöndíj összege havonta: 750 EUR, egyszeri utazási támogatás: 200 EUR, adott esetben tandíj szemeszterenként max. 500 EUR

Bővebb információ a DAAD honlapján.