Campus Hungary ösztöndíjak

2014. október 6., 12:57

A Balassi Intézet 2014. október 1-jén hirdette meg hetedik alkalommal az Európai Unió támogatásával megvalósuló Campus Hungary Program ösztöndíjait.

Az ösztöndíjakra a magyarországi konvergencia régiók (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl és Dél-Dunántúl) felsőoktatási intézményeinek hallgatói és munkatársai pályázhatnak 2014. október 27-ig.

A magyarországi felsőoktatási intézmények hallgatói féléves részképzésre, szakmai gyakorlatra, valamint rövid és csoportos tanulmányútra, a felsőoktatási munkatársak pedig rövid és hosszú tanulmányútra pályázhatnak 2014. október 1-jétől október 27-ig.

A pályázatok elbírálása a tanulmányi átlag, a tudományos tevékenység és a benyújtott munkaterv alapján történik. Előnyt élveznek azok, akiknek pályázott tevékenysége kreditelismeréssel jár, OTDK 1–3. helyezettek, valamint műszaki és természettudományi területen tanulnak.

Hallgatóknak szóló ösztöndíjtípusok

• Rövid tanulmányút (1–28 nap)
  • Csoportos tanulmányút (1–28 nap)
  • Szakmai gyakorlat (4–21 hét)
  • Féléves részképzés (12–26 hét) – tervezett

Felsőoktatási munkatársaknak szóló ösztöndíjtípusok

• Rövid tanulmányút (1–28 nap)
  • Hosszú tanulmányút (29–181 nap)

A pályázatok tervezett véglegesítésének határideje: 2014. október 27.

Tervezett megvalósítási időszak: 2015. január 1. – 2015. június 30.

Pályázni lehet bármely olyan külföldi intézménybe (akkreditált felsőoktatási intézmény, kutatóintézet, múzeum, levéltár stb.), melyet a küldő intézmény jóváhagyott.

Nem nyújtható be pályázat a Külügyminisztérium által utazásra nem javasolt térségekbe.

További információk a Campus Hungary oldalán.