Jubileum 650 25 éves a TTK

Beszámoló a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozójáról

2014. október 13., 15:40

Október 3-4-én a Sporttudományi és Testnevelési Intézet szervezésében került megrendezésre a 63. Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozója.

A Pécsi Tudományegyetem vezetői, oktatói és hallgatói sok szeretettel fogadták a résztvevőket október 3-4-én, a 63. alkalommal megrendezésre kerülő Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozója alkalmából.

Az esemény jelentős sportértéke mellett igyekeztünk hozzájárulni a megjelenő sportágak népszerűsítéséhez és intézményünk szakmai tekintélyének emeléséhez. A találkozó remek alkalmat teremtett a tapasztalatszerzésre és a szakmai, baráti kapcsolatok ápolására.

A Sporttudományi és Testnevelési Intézet a lehetőségeihez mérten jó színvonalon igyekezett biztosítani az ellátást (szállás, étkezés) és a versenyzés színterét mindenki számára. A versenyek megtekintése mellett lehetőség nyílt szakmai tapasztalatcserére is. Bízunk abban, hogy minden vendégünk – az eredményektől függetlenül – jól érezte magát városunkban, és örömmel fedezte fel a sokuknak még újdonság Zsolnay Kulturális Negyedet.

A szervezők remélik, hogy a versenysorozat 63. állomása mindvégig sportszerű légkörével emlékezetessé vált a résztvevők számára és szívesen gondolnak majd vissza Pécsre, intézményünkre.

A versenyen a PTE hallgatói az alábbi kimagasló eredményeket és helyezéseket érték el:

  • Kézilabda férfi csapatunk: I. helyezés
  • Röplabda férfi csapatunk: I. helyezés
  • Kosárlabda női csapatunk: V. helyezés
  • Úszás:
    • 50 m férfi pillangóúszás: 2. hely Vörös Benjamin 26,28 s
    • 50 m női pillangóúszás: 1. hely Kovács Zsófia 30,52 s
    • 50 m férfi hátúszás: 1. hely Kolmer Zsolt 28,19 s
    • 50 m női hátúszás: 2. hely Hegyi Brigitta
    • 50 m férfi mellúszás: 1. hely Financsek Gábor 28,6 s
    • 50 m női mellúszás: 1. hely Enyedi Zsanett 38,05 s
    • 50 m férfi gyorsúszás: 2. hely Rozanovic Ádám 24,18 s
    • 50m női gyorsúszás: 1. hely Mészáros Amanda 31,32 s
    • 4x50 m Férfi vegyesváltó: 1. hely PTE 1:50,83
    • 4x50 m Női vegyesváltó: 2. hely PTE 2:18,25
    • 8x50 m intézményi váltó: 1. hely PTE 3:43,73
  • Atlétika:
    • Férfi magasugrás: 1. hely Tóth Máté 190 cm
    • Férfi súlylökés: 2. hely Sólyom László 14,93 m
    • Férfi 4x300 m váltó: 1. hely PTE (Cseresznyés -Kila-Kölkedi-Dan)
    • Női távolugrás: 3. hely Hógli Claudia 456 cm
    • Női 4x300 m váltó: 3. hely PTE (Pap-Gáspár-Hógli-Varga)