Babits pályaorientációs nap a TTK-n

2018. november 13., 11:44

A szombati munkanapon a PTE Babits Gimnázium 130 diákja és kísérő tanárai látogattak el Karunkra pályaorientációs nap keretében.

A C épület nagy előadójában dr. Horváth Attila dékán köszöntötte a vendégeket, majd Szabó Gabriella, a Dékáni Hivatal munkatársa bemutatta a kart és képzéseit, Kiss András HÖK elnök pedig a hallgatói életről beszélt. Ezt követően a diákok érdeklődési körüknek megfelelően, négy csoportba osztva vettek részt az intézeteink által szervezett további programokon.

Valamennyi TTK tudományterület bemutatkozott érdekes előadások, interaktív bemutatók keretében:

• Biológiai Intézet
    Dr. Hoffmann Gyula: Szex
  • Fizikai Intézet
    Kiss Mátyás: Interaktív kísérletek a mikrovezérlőktől egészen a Tesla tekercsig
  • Földrajzi és Földtudományi Intézet
    Dr. Pikhoffer Ervin: Digitális terepasztal
    Schmeller Gabriella: Mit tudunk az időjárásról?
    Farics Éva: Ásványok, kőzetek testközelben
  • Kémiai Intézet
    Dr. Lente Gábor: Kémiai mítoszok
  • Matematikai és Informatikai Intézet
    Zentai Norbert: Ember-gép kapcsolat Dr. Simon Ilona: A Koch hópehely
  • Sporttudományi és Testnevelési Intézet
    Dr. Németh Zsolt, Dr. Váczi Márk, Varga András, Dr. Wilhelm Márta: Sportjátékok, egyensúlyozó érzék fejlesztés, testösszetétel- és erőplatós vizsgálat

A program jól sikerült, a diákok aktívak és érdeklődők voltak. Reméljük sokukat viszontlátjuk majd TTK-s hallgatóként!