A Magyar Felsőoktatás Napja, a pécsi egyetemalapítás emléknapja

2017. szeptember 5., 10:49

Az Országgyűlés tavaly döntött arról, hogy az első magyar egyetem alapításának 650 éves jubileuma alkalmából szeptember 1. napját 2017-től a Magyar Felsőoktatás Napjává, az 1367-es pécsi egyetemalapítás emléknapjává nyilvánítja.

Az indoklás szerint mindez nagyban elősegíti a magyar felsőoktatás történelmi korokon átívelő nemzetközi úttörő szerepének hangsúlyozását, így a magyar tudomány eredményei, a magyar felsőoktatás nemzeti örökséggé válnak.

Szeptember 1-én délelőtt a PTE Pécs városával és az egyházmegyével közösen, Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke részvételével díszünnepség keretében emlékezett meg e jeles dátumról a Kodály Központban, míg a nap további részében sor került a Nemzeti Agykutatási Program zárkonferenciájára, Nagy Lajos király és Vilmos püspök szobrának ünnepélyes avatására a Középkori Egyetem mellett, valamint ünnepi Szentmisét is tartottak a Székesegyházban.

Forrás: pte.hu