Az augusztus 20-i nemzeti ünnepünk alkalmából nemzetközileg is elismert kutatói és oktatói munkája, valamint tudományos közéleti szervezőtevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott dr. Fialowski Alice matematikus, Karunk Matematikai és Informatikai Intézetének egyetemi tanára, a Magyar Tudományos Akadémia doktora... »

Ismét érmeket szerzett a Nemzetközi Földrajzi Olimpián a Karunk Földrajzi és Földtudományi Intézetének munkatársai által felkészített magyar diákcsapat. 16. alkalommal került megrendezésre 2019. július 30 - augusztus 5. között az International Geography Olympiad (iGeo) földrajzi világverseny... »

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának hallgatói pécsi tanulmányi úton vettek részt a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogram keretében... »

Idén első alkalommal egy speciális rendezvénnyel várjuk elsőéveseinket a Természettudományi Kar Orientációs Napjain. A gólyaworkshop augusztus 29-én és 30-án délután 13.00-16.00 között kerül megrendezésre az Ifjúság úti campuson... »

A napokban újabb épület nyomaira bukkantak a Pécsi Tudományegyetem kutatói Szulejmán szultán Szigetvár melletti sírkomplexumánál. A türbétől északra fekvő épület azon a helyen került elő, ahol Esterházy Pál az 1664-es turbéki látogatása idején feltüntette a komplexum alaprajzában a katonai barakkot... »

Mestertanár Aranyérem elismerésben részesült a Természettudományi Kar Biológiai Intézetének oktatója, Dr. Purger Jenő egyetemi docens... »

A PTE Természettudományi Kar diplomaátadó ünnepségére új helyszínen került sor 2019. július 7. napján. A rendezvényen ünnepélyes keretek között megtörtént a 2019. évi kari kitüntetéseket átadása is... »

Hírarchívum... »